JoomlaTemplates.me by Cheap Hosting

prezentace posteru na DDFIW workshopu v Yorku

Kategorie: SPIE aktuality Zveřejněno: úterý 3. duben 2018 8:29

Člen SPIE student chapter Jan Nikl se zúčastnil 14. ročníku Direct Drive and Fast Ignition Workshopu (DDFIW), který se konal na The University of York ve dnech 20. - 22.3.2018.

York je krásné středověké město zachovávající si svoji atmosféru díky malým uličkám s hrázděnými domky. Díky výhodné pozici na soutoku dvou řek existovalo na tomto místě již odedávna na tomto místě opevnění, které se skládalo z pevnosti chráněné řekami a později vodním příkopem a města obklopeného hradbami. Vnější zdi pevnosti byly zachovány a jsou dnes známy jako Clifford Tower, která tvoří jedno z turisticky často navštěvovaných míst a nabízí nádherný výhled na široké okolí. Stejně tak byly zachovány a částečně dostavěny hradby původního města, které uzavírají historickou část města. Kromě kouzelných uliček, stylových hospůdek, mnoha kostelů a muzeí zde najdeme i další dominantu Yorku, kterou je katedrála York Minster postavená ve stylu francouzské gotiky. Město se koncem 19. a začátkem 20. století přeorientovalo zejména na výrobu čokolády a železniční dopravu, najdeme zde proto muzeum čokolády a též železniční muzeum s dochovanými parními lokomotivami. S útlumem těchto odvětví se dnešní York spíše zaměřuje na turistiku a s výstabou obrovského kampusu univezity (s vlastním jezerem) lze považovat ho též považovat za univerzitní město.

York Plasma Institute spadající pod tamní katedru fyziky hostil tento ročník DDFIW workshopu. Program se skládal z několika částí zaměřených na různá odvětví v rámci výzkumu inerciální fúze jako například interakce laseru s plazmatem a vznik horkých elektronů, magnetická pole, koncepty rychlého zapálení a depozice iontů, nelokální transport energie, hydrodynamika a nestability. Denní program byl zakončen poster session, kde jsem prezentoval poster na téma "Efekt profilu absorpce laseru na nelokální transport energie v plazmatu". Tímto tématem jsem poukázoval na rozdílné chování celkové interakce laseru s plazmatem při použití nelokálního transportu energie narozdíl od difuzního přístupu. Velký zájem však sklidil samotný model nelokálního transportu, který je součástí simulačního kódu PETE a který byl nedávno publikován v žurnálu Physics of Plasmas.

Joomla Plugins